Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Irkçılık mikrobu yaymak yerine adil olup huzur bulmak

 • Müjde ARSLAN
 • 2018-03-07 16:32:49
 • 592 Görüntülenme
 • Yeryüzü gerçekten tüm hastalıklara deva olduğu gibi insan aklını ve keşiflerini kullandığında sağlıktan ferah yaşamaya ekonomi’den güçlü görünmeye kadar her şeyi kazanabilir. Fıtratı bozmadığı sürece..

   Herkesin bir disiplini var kimi aklını ilahlaştırır, kimi vicdan dediği fakat ne olduğunu bilmediği bir fikri düşüncelerini, kimide ben dünya insanıyım der helal, haram, günah demez dalar, dalar çıkar sınırları tanımaz hak, hukuk, helal, haram, günah demez sakınmaz böylece herkesin özgür bir alanı var onu kendi iradesi ve tercihi ile doldurur..

  Hangi coğrafyadan ülke ve bölgeden gelirse gelsin doğru olan her güzel evrensel hakikat insanlara hak ettikleri değeri tanımak onlara adaletli, huzurlu meşru zeminler sağlamakta hem fikir olmalılar. Yani emanet edilen yeryüzü toprakları üzerinde adaletli, sağlıklı, huzurlu, barışçıl olmak adına iyi niyetler taşınmalıdır. Maksat ve gaye bu olmalı. Siyah-beyaz, gündüz-gece, sıcak-soğuk..

   Farklı yaratılmak düşmanlık için veya sömürmek için ya da üstünlükler icad edip ırkçılık mikropları saçmak için değil. Aksine dayanışmak, yardımlaşmak içindir. Temiz dosdoğru insanı yetiştirmektir. Yani siz adına cennet-cehennem demeyin; yolunuz, ahlakınız doğru ise bu konuda zaten probleminiz yok demektir. Önemli olan insana ve topluma zulüm haksızlık sömürü gibi kabullenemez yaptırımlara karşı duyarlı olmaktır. Sağlıklı bir akla haklı bir imana sahip olan insanda sapmalar görülmez. Sömürü ve zulüm olmaz. Olan varsa arızası vardır. İtibar edilmez sevgi, barış, huzur için merkeze insanı koyan ve onun mutluluğunu isteyen her adım güzeldir. Neticede siz vicdan dersiniz kendinizi disipline eder çevrenize zarar vermeden insanlığa hizmet edersiniz. Diğeri iman ahlak der elinden geldiğince kendini tutar kontrol eder, öbürü felsefe der bir başkası sevgi-aşk der.

  Savaş ve kavgalardan uzak olmaya insanları çağırır kısacası bu dünya, sürekli bir savaşın toz duman kaos ve kargaşanın veya huzuru, barışı, kardeşliği yakalamış; kısa yada uzun ömürlü toplumların arenasıdır. Burada Din çağrısını yapar birileri, Din kılığına girer dini terörizim olarak tanıtır. Diğerinin sermaye gücü vardır rakip dinleri kamu’ya karanlık ilan eder. Önemli olan insan kalmak ve insan olduğumuzu unutmamak varsın birimiz dindar, diğerimiz laik öbürü ateist olsun. Ne zararı var. Aklını kullanarak insanlar olarak ortak meşru haklı hukuki güzelliklerde birlikte yaşayalım..

  Yoksa konu hacı hoca olsun herkes değil. Hayyam ne güzel söylemiş “İnsan temiz insan olmadıkça kaç para ki.. Yaradan bilmiyor’mu kimin ne olduğunu dışı janjanlı içi lağım olan insan kendini aldatır. Sahtekardır ve itibar edilmez.” İster Dindar çevreler ister aklı sahih, sağlıklı düşünce sahipleri olsun, herkes haksızlığa, oldu bittilere; kışkırtma ve sinsi planların vizyona sokulması gibi kaoslara karşıdır.

  Böylede olunmalı yoksa birileri “ALLAH ALLAH” ya Bismillah dedi diye, olayları yapanlar din mi? Din mi, dini çevreler’mi?

   Bakın neler çıkıyor altından; meğer sinsi bir örgüt kimi din adına kimi milli damarlar adına kimlerle ittifak yapıyorlar. Öyleki; camileri bile bombalamak, karakol ve emniyetlerin baskınlara uğratılması, kendi asker ve polislerini mayınla ölümüne sebep vermek vb toplumsal kargaşalar için yapılan kötü maksatlı fiiller. adına cinayetler tedhiş terör çatışmaları üretmektedirler bugün. AB olsun, diğer dünya ABD ve İSRAİL terör Ülkeleri yükselen sevgi ve adalet dini islamiyetin önünü tıkamak için sanal örgütler kurarak İslam ulusları olsun, İslam dinini neredeyse terör dini ilan ediyorlar. O kadar çok bilgi kirliliği var ki gündemde..!

  Sevgi, huzur dolu adaletli aydınlık günlere…

 

Stillendirme