Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Batman Futboluna Dair!

  • Şabettin ÖZEL
  • 2018-03-07 16:06:25
  • 5056 Görüntülenme
  • Merhaba saygıdeğer okurlarımız.

    Öncelikle yoğun işlerimden ötürü karşınıza biraz da olsa geç çıkmış olmaktan ötürü affınızı talep ederim. Sevgili okurlarımız batman futboluyla ilgili iki konuyu bir kısmımız çok kolay yaparken diğer kısmımız ise aynı çabuklukta savuşturuyoruz!. Bir kısmımız bazı gerekçelere sığınarak eleştirirken bir kısmımız ise bunu bir saldırı veya sevimsizlik olarak değerlendirip anında savuşturuyoruz bunu..! Bu uygulama ile asıl yapmamız gerekenleri unutuyor ve çözüm bekleyen sorunlarımızı böylece durmadan ertelemiş oluyoruz. Bunca zaman kaybının ardından birde yetmezmiş gibi oturduğumuz yerden bir şeylerin çözüme kavuşmasını ve hep birlikte düzlüğe çıkmamızı bekliyoruz büyük bir ısrar, merak ve sabır ile..!.

    Bir oluşumda yapının sağlam olabilmesi için bu işlevi yürütenlerin zihin, karakter, yetenek, dürüst ve iyi niyetli olması kaçınılmaz olandır!. Kulübümüzde geçmişten bu güne bu böylesi nitelikleri taşıyan bir çok insan olmuştur. konuyla ilgili olarak duruşlarıyla aklımızda yer bazı isimleri anacak olursak eski yöneticilerimizde Mustafa Demir, Şahabettin Yanar, Teknik Direktörlerimizden Abdulkadir Gayretli, Hacı Güldalı, Yahya Sönmez, Durmuş Ali Çolak, Ve Aslen Siirtli olmasına rağmen Batman Futboluyla özdeşleşmiş olan mevcut yardımcı antrenörümüz Mehmet Faris Ergün'ün bu manada ki jenerasyonunun temcilcisi ve bunun bugün ki aktif yürütücüsünün olduğunu görüyoruz. Belki burada anmadığımız bazı benzer nitelikte eski değerli yönetici ve adamlarımız illaki vardır. ama yukarıda belirtmiş olduğum olguları aynı anda barındırabilen çok nadir insanların kulübümüzde görev aldıklarını söylemek güç olmayacaktır!. Kulüp başkanımız Aydın Gülmez'in iyi niyetli ve kulübümüz için bir takım şeyler yapma gayreti içerisinde olduğuna tanık oluyoruz. fakat gerek fikir alışverişlerinde bulunduğu ve gerekse bugüne dek seçtiği çalışma arkadaşlarının yukarıda dile getirdiğimiz olguların tümünü aynı anda benliklerinde taşıyabildiğini acı da olsa görmekteyiz. Başkanımızın da artık bu konuda bazı değişikliklere giderek konusunda etkin, donanımlı, elit ve toplumda saygınlığı dikkat çeken bazı değerli yanına alarak yoluna devam etmesi kulübümüzün geleceği adına faydalar sağlayacak adımlar olarak karşımıza çıkacaktır. Bir konuda beceriksel olarak yeterliliğin yetemeyeceği gibi iyi niyetinde tek başına yetemeyeceği gün gibi aşikarken neden benzer noksanlıklar taşıyan yol arkadaşlarında ısrar ediliyor bunu da anlamak hakikaten zor geliyor!. Batman Petrolspor takımı egolara ve gereksiz ısrar ve yersiz direnmelere kurban edilemeyecek kadar büyük bir camiadır. Bu kulübün özüne, değerlerine başarılı geçmişine haksızlıktan ziyade bir meydan okuma olacaktır. bu meydan okumada zarar gören tarafın sürekli kulübümüzün olduğunu görmek bizi ayrıca üzen bir konu olmuştur..!

    Gerek Batman Petrolspor'da 1990 yılında start alan ve gerekse kulüpten ayrıldığı 1994 yılına dek oynadığı futbol ve beyefendiliğiyle büyük saygınlık ve taktir toplayan Mehmet Faris Ergün'ün İlimizi 2 yıl boyunca Lüleburgazspor ve Bingölspor'da başarıyla temsil ederken, 1997/99 yıllarında dönüş yaptığı Petrolspor'da son derece başarılı bir dönem geçirmiştir. Yine 2'şer yıl formasını giydiği Malatyaspor ve Şanlıurfaspor'da başarısını sürdürmüştür. Başkan Gülmez'den beklenti ve arzumuz M.faris Ergün ve benzeri değerlerimizi kulübümüze katarak hem hakettikleri değeri vermesini hem de kulübümüzün temel taşlarını sağlam karakterlerden oluşturmasıdır. Bunu başardığımız oranda başarının da geleceğine inanıyor ve kısa bir süre sonra başlayacak olan ikinci devrede takımımıza üstün başarılar diliyorum. selam ve dua ile esenkalınız..

 

Stillendirme