Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Havalar ısınınca akrepler çoğaldı

Havalar ısınınca akrepler çoğaldı

Havaların ısınmasıyla beraber ortaya çıkan akrepler, özellikle tarlalarında çalışan çiftçileri tedirgin ediyor.

Batman’da havaların ısınmasıyla beraber ortaya çıkan akrepler, özellikle tarlalarında çalışan çiftçileri tedirgin ederken, birçok çiftçi akrepler nedeniyle işlerini rahat bir şekilde yapamadığını söylüyor.

Akreplerden korunmak için değişik önlemler alan vatandaşların büyük bir kısmı akrep korkusu nedeniyle tarlasına gidemiyor, gidenler de korku içinde dikkatli bir şekilde çalışmak zorunda kalıyor.

Batman merkeze bağlı Yeşilöz (Kûndıkêkîra) köyünde çiftçilikle uğraşan Şehmus Çelik de akrep korkusundan dolayı tarlada bazen işlerinin aksadığını söyledi.

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle tarlalarında akrepleri sık görmeye başladıklarını söyleyen Çelik, “Geçen sene tarlamızda birçok akrep gördük. Bu senede havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarımızdan akrepler çıkmaya başladı. Tarlada çalışmak çok tehlikeli oluyor. Yetkililerden akreplerin temizlenmesi için ilaçlama yapmalarını istiyoruz. Elhamdülillah daha hiçbirimizi akrep sokmadı ama tarlamızdan yabancı otları temizlerken birçok tehlike atlatıyoruz. Gördüğümüz akrepler genelde siyah ve büyük oluyor.” dedi. 

 

Stillendirme