Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

Batman’da araçlar suda mahsur kaldı

Batman’da araçlar suda mahsur kaldı

Batman'ı sular altında bırakan kısa süreli yağış, alt yapının yetersizliğini gözler önüne sererken, çok sayıda araç ise suda mahsur kaldı.

Batman'da öğleden sonra yağan ve etkili olan yağış, sokak ve caddeleri adeta esir aldı. Altyapı yetersizliğinden dolayı göle dönen bazı sokaklarda araçlar suda mahsur kaldı.

Yağan yağmurun ardından özellikle Belge Mahallesi'nde sokaklarda biriken sular, zor anlar yaşattı. Biriken sular yüzünden 3 araç suyun içinde mahsur kaldı. Yetersiz kalan birçok kanalizasyon da taştı. Belde Mahallesi'nde suda mahsur kalan kimi araçlar çekici yardımıyla kimi araçlar ise itfaiyenin yardımıyla mahsur kaldıkları sudan çıkarıldı.

Suda mahsur kaldıklarından dolayı araçları bozulan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdiler.

Her yağmur yağdığında aynı manzarayla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen vatandaşlar, kısa süre etkisini gösteren yağmur nedeniyle sokaklarda mahsur kaldıklarını belirtiler.

Yaşadıkları sorun ile ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, "Buraya bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu hal Batman'a yakışmıyor. Her yağıştan sonra buranın durumu böyledir. Kısa süreli yağan yağmurun ardından Belde Mahallesi'ndeki trafik yolu sular altında kalıyor. Bu işin artık çözüme kavuşmasını istiyoruz. Yayalar için de aynı sıkıntı var. Yetkililerin buraya sahip çıkması gerekir." diye konuştu

 

Stillendirme