Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS Yarım Altın

6'ncı Uluslararası Uçurtma Festivali başlıyor

6'ncı Uluslararası Uçurtma Festivali başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6’ncısını düzenlediği İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali ile dünyanın farklı ülkelerinden uçurtmacıları bir araya getiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin iş birliği ile gerçekleştirilen 6’ncı İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali, 10 ülkeden 20’yi aşkın profesyonel uçurtmacıyı İstanbul’da buluşturuyor.

Maltepe Sahili’nde 21-22 Nisan'da tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Kolombiya, Kamboçya, Endonezya, Zambiya, Avustralya, Polonya, İtalya ve Malezya’dan gelen uçurtmacılar, uçurtma gösterileri yapacaklar.

Uçurtma severleri ağırlayacak festivalde, uçurtma atölyelerine (workshop) gelenler, uçurtma yapım ve uçuş tekniklerini öğrenecekler. Festivalde, sahne gösterilerine de geniş yer verilecek. Etkinlik süresince alanda yapılacak animasyon gösterileri de festivale renk katacak.

Profesyonel uçurtmacılar için yarışmalar düzenlenecek

2 gün sürecek festival, profesyonel uçurtmacıların çeşitli kriterlerde değerlendirileceği yarışmalara sahne olacak. Uluslararası uçurtmacılar için düzenlenecek yarışmada; en güzel uçurtma (sanatsal uçurtmalar), en iyi performans (sportif ve savaşçı uçurtmalar), en büyük uçurtma ve minyatür uçurtma kriterlerinde değerlendirmeler yapılacak. (İLKHA)

 

Stillendirme